20-lecie odnowy wspominaj z nami

Galeria



Obecnie:

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Wizyt:

Dziś2
Miesiąc209
Ogółem44124

09.03.2017 r.

Prowadzenie spotkania: Agnieszka O.

Katecheza: Agnieszka O.

Mt 4, 1-11

,,Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła.

A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych».
Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego».
Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz». Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu."

 

Kontynuacja poprzedniego spotkania. Gdy Jezus nas posyła do jakiegoś zadania to pojawiają się też pokusy, jest też obecny szatan. Czy jestem w stanie rozpoznać że coś jest pokusą, że zaczyna w nas też działać szatan i przyjrzeć się temu.


stat4u