20-lecie odnowy wspominaj z nami

GaleriaObecnie:

Odwiedza nas 239 gości oraz 0 użytkowników.

Wizyt:

Dziś6
Miesiąc390
Ogółem50301

7 grzechów przeciw jedności - ks. Mirosław Cholewa

1. Nawrócenie... ale innych

Tu ks. Mirosław podał przykład takiego „nawrócenia na eksport" z własnego duszpasterskiego doświadczenia, gdy przed 12 laty – mianowany ojcem duchowym seminarium – postanowił więc o własnych siłach wprowadzić reformę zastanych struktur. Spotkało się to z ogromnym oporem, rozpoczął się więc swego rodzaju „bój", a w samym kapłanie narastało poczucie frustracji i beznadziejności.

Czytaj więcej...

Konferencja o lękach.

Czasem silny lęk, nie jest niczym innym, jak tylko uzasadnioną reakcją, której potrzebujemy do własnej obrony. Reakcje obronne przeciw lękowi: atak, ucieczka. Jeśli podejmujemy się konfrontacji z lękiem, już pozbawiamy go mocy grozy. Nie ma nic pewnego poza Bogiem. W oczywistych sytuacjach zagrożenia napewno potrafimy dostrzec kiedy się boimy. Ale istnieją lęki, których nie chcemy dopuścić do świadomości.

Czytaj więcej...

Mechanizm nienawiści, gniewu, złości. Etapy przebaczenia.

Kiedy cierpimy przebaczenie bywa ostatnią rzeczą, o jakiej potrafimy myśleć i do jakiej czujemy się zdolni. Dlaczego mielibyśmy przebaczać skoro wyrządzono nam krzywdę i winowajcy nie ponoszą za to kary? Kiedy przebaczamy to my jesteśmy uzdrowieni. Bez uzdrawiającego daru przebaczenia grzęźniemy w urazie do samych siebie lub innych, do Boga w dominującym wyobcowaniu.

Czytaj więcej...


stat4u