20-lecie odnowy wspominaj z nami

GaleriaObecnie:

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Wizyt:

Dziś6
Miesiąc390
Ogółem50301

Zaproszenie na Święto naszej Wspólnoty

silawspolnoty 300x273Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Paweł Apostoł” 25 stycznia - we wspomnienie nawrócenia św. Pawła - obchodzi swoje święto patronalne. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich, którzy wcześniej byli w naszej wspólnocie, wszystkich członków ruchów działających na terenie naszej parafii oraz wszystkie osoby współpracujące i sympatyków.

Świętowanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a następnie zapraszamy na wspólne spotkanie do sali bł. Jakuba Alberione.


„Świętowanie to wychodzenie ku temu, co może nadawać sens naszemu życiu. To oderwanie się od codzienności i zwracanie się z nadzieją ku lepszej wizji swojego życia. Świętowanie to czas, w którym możemy pytać Boga: komu jesteśmy potrzebni, dlaczego warto żyć? Świętowanie pozwala nabierać dystansu wobec powszednich trosk.


Świętowanie jest cechą charakterystyczną wspólnoty. Co świętujemy? Fakt bycia razem. Jesteśmy tak bardzo szczęśliwi, że Pan Bóg nas połączył, dlatego życie rodziny powinno skupiać się wokół świętowania. Jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy razem.
Każde święto jest też swoistym dziękczynieniem za to, że Bóg połączył nas w tej właśnie wspólnocie. Święto to czas radości. Niektórzy podkreślają, że kiedy razem tańczymy, śpiewamy, uchodzi z nas agresja.


W świętowaniu ważne jest przede wszystkim zostawianie przestrzeni dla Boga i ludzi, aby On mógł być i Ci, którzy przyszli mogli czuć się ważni i potrzebni. W wielu z nas jest ogromna tęsknota do przeżywania święta. Takiego święta, po którego przeżyciu wracamy do codzienności bogatsi wewnętrznie, z sercem pełnym odmiany lub choćby szczerej radości.”


„Raduje się dusza ma, wielbi Pana swego - będę Ci śpiewał z całej siły.
Sławić Cię będę za Twe dzieła - będę Ci śpiewał z całej siły.
Błogosławić będę Twoje imię - jest miłosierny Pan zastępów.
Moc Jego ramienia nad swym ludem - Pan mój zbawca.”


stat4u